„Auto není trezor“ – to je svatá pravda, která platí dvojnásob v tomto předvánočním nákupním čase.

I když zrovna nepatříte k nákupním „šílencům“, kteří vyrážejí před Vánoci do nákupáků tak často, jako by chtěli koupit dárek všem na světě a koupit tolik zásob jídla, jako by měl přijít konec světa, jednou nebo dvakrát tam zavítá skoro každý z vás. A většinou se tam vypravíte autem.

Parkoviště nákupních center jsou v tomto čase přeplněná k prasknutí. Často bývají k prasknutí naplněná zakoupeným zbožím také samotná auta. A venku je vzhledem k ročnímu období velmi brzy tma. Ideální příležitost pro nenechavce, kteří si chtějí přilepšit na něčem, co jste vy nechali nerozvážně ve svém autě.

Jak se bránit okradení?

  • Ideální je nenechávat v autě žádné cenné věci, protože, jak je od pohledu zřejmé, ani zamčené auto není trezor.
  • Pokud musíte v autě přece jen nechat něco cenného, uložte to mimo viditelná místa ve vozidle – například ukryjte pod sedačky, do schránek nebo pod roletu v úložném prostoru.
  • Vyhněte se temným zákoutím parkovišť a zapadlým parkovacím místům, kde je minimální pohyb osob (dobrá rada pro přeplněná předvánoční parkoviště, kde každé volné místo je vlastně malý zázrak, že?:)
  • Buďte ostražití i v případě, že jste již u auta a například nakládáte nákupy do kufru. Stačí vteřinka a z přední sedačky vám nepozorovaně může zmizet dámská kabelka nebo pánská ledvinka.
  • Buďte pro všechny případy pojištěni i proti tomuto riziku.

Auto není trezor

Jak mohu věci v autě pojistit?

Odcizení zavazadel z auta si lze pojistit v rámci:

  • havarijního pojištění
  • připojištění k povinnému ručení
  • pojištění domácnosti (tato varianta by vás možná často ani nenapadla a přitom může být výhodnější)

Pojištění proti odcizení zavazadel v rámci pojištění vozidel s sebou přinášejí často výluky, které se liší pojišťovna od pojišťovny. Pojištěny tak mohou být třeba jen věci v kufru nebo v uzamčeném střešním boxu, věci nesmí být zvenčí viditelné, pojištění se nemusí vztahovat také na krádeže v době od 22 do 6 hodin a vyloučeno může být velké množství věcí (peníze, doklady, ceniny, karty, klenoty, dokumenty, starožitnosti, zvířata, kožichy, zbraně, příslušenství a náhradní díly vozidel, věci k práci a podnikání a často i audiovizuální technika).

Pojištění věcí v autě v rámci pojištění domácnosti nabízejí jen některé pojišťovny. Tato možnost s sebou nese zpravidla méně výluk, pojišťovny zde ke svým klientům bývají benevolentnější.

V naší nabídce například máme dokonce jedno pojištění domácnosti, které pokryje krádeže z vašeho vozu až do výše 100 000 Kč a klidně se může jednat o mobil, který budete mít v noci vystavený na palubní desce vozu.

I kvůli těmto situacím stojí za to zrevidovat svoje smlouvy k pojištění vozu a pojištění domácnosti a podívat se na to, jak vás chrání před vykradením vašeho auta. Třeba právě teď v době vánočních nákupů, kdy je toto riziko největší.

S touto revizí smluv vám rádi pomohou odborníci z našich řad. ZDARMA zavolejte našim telefonistkám na číslo 800 223 227 a ony vás rády pomohou.

Sdílet příspěvek na: