Který měsíc v roce myslíte, že je na českých silnicích nejnebezpečnější? Ve kterém měsíci se stává nejvíce dopravních nehod?

Myslíte, že jsou to letní prázdninové měsíce, kdy mnoho lidí jezdí na dovolené, kdy řidiče často unavují velká vedra a rozptylují krátké sukně?

Nebo myslíte, že jde o zimní měsíce, kdy jsou silnice často namrzlé a pod sněhem?

Chyba lávky…

Nejnebezpečnější měsíc z hlediska počtu dopravních nehod je v České republice opakovaně ŘÍJEN.

Například v říjnu roku 2017 se událo 9 941 dopravních nehod, které vyšetřovala Policie ČR.

A není to jen záležitost jednoho roku, podívejte se na přehled měsíců s nejvyšším počtem dopravních nehod v posledních 10 letech:

2016 – říjen
2015 – říjen
2014 – říjen
2013 – říjen
2012 – říjen
2011 – říjen
2010 – červen
2009 – říjen
2008 – říjen

Měsíc říjen tuto neblahou statistiku vyhrál celkem 9x z posledních 10 let. Měsíc říjen není tragický jen z hlediska počtu dopravních nehod, ale také z hlediska počtu usmrcených osob. V roce 2017 se říjen umístil ve „smutné TOP3“ s počtem 48 obětí na životech (srpen 56 usmrcených, červen 62 usmrcených).

Proč zrovna říjen?

Říjen je problémovým měsícem zřejmě proto, že již většinou panují horší klimatické podmínky, často prší a objevují se nevyzpytatelné mlhy. Řidiči po letním období nejsou na tyto podmínky ještě plně připraveni a nepřizpůsobí včas svůj styl jízdy těmto podmínkám. Stejně tak ještě většina řidičů nemívá přezuto na zimní pneumatiky, které se mohou hodit nejen během mrazu, ale již při průměrných teplotách vozovky kolem 7 stupňů Celsia.

Myslete na tuto smutnou statistiku, až v těchto dnech opět usednete za volant. Byť letos zřejmě říjen bude připomínat spíše babí léto než sychravý podzim.

Kromě opatrnosti při řízení svého motorového vozidla buďte opatrní také při výběru kvalitního povinného ručení. Rádi Vám s tím (nejen v těchto říjnových dnech) pomůžeme:

  • zavolejte nám ZDARMA na číslo 800 223 227 (pondělí až pátek 8:30 až 17:00)
  • nechejte nám na sebe číslo zde a my vám sami ve vámi požadovanou dobu zavoláme
  • nebo vyhledejte a kontaktujte svého poradce Salve Finance.
Sdílet příspěvek na: