V minulosti sloužilo povinné ručení pouze ke krytí škod na majetku a zdraví, které viník nehody způsobil ostatním. Tyto časy jsou již pryč.

Povinné ručení v dnešní době dokáže chránit částečně i vaše vozidlo, vás a vaše cestující a dokonce i vaše zavazadla.

POZOR!!! Chtějte od svého povinného ručení víc.

Abyste v rámci auto pojištění ochránili i sebe, nemusíte hned sáhnout po havarijním pojištění. Alternativou jsou různá připojištění zabudovaná přímo do povinného ručení. Ochrání vás a přitom stojí méně než havarijní pojištění.

Podívejme se tedy připojištěním na zoubek:

1. Připojištění proti poškození zvěří

Takový střet se srnou není obzvlášť v lesnatých regionech žádnou raritou. A přes noc překousané kabely od kuny či jiného zvířátka také ne. To jsou dva ukázkové příklady, ve kterých vás od nemalých nákladů na opravu ochrání připojištění proti poškození zvěří

2. Připojištění skel

Stačí vteřinka a odražený kamínek nebo spadený kus ledu z před vámi jedoucího auta vám poškodí sklo. Nemusí se rozbít, ale i drobná prasklina může v budoucnu udělat pořádnou neplechu, a tak je lepší si sklo nechat vyměnit. A ideálně na účet pojišťovny právě díky připojištění skel.

3. Připojištění proti odcizení a vandalismu

Ano, vidíte dobře. I povinné ručení vás může chránit proti krádeži vašeho vozu nebo třeba proti ukopnutému zrcátku či posprejovanému laku.

4. Připojištění proti přírodním živlům

Není léto, které by se obešlo bez alespoň jednoho pořádného krupobití. A jak vypadá kapota auta po jednom takovém krupobití si jistě dokážete představit. Nemáte kryté stání? Proč být ve stresu vždy, když předpověď hlásí bouřky? Připojistěte se a budete v klidu, i když budou padat trakaře. PS: Toto připojištění ochrání třeba i při povodni.

5. Připojištění úrazu řidiče a přepravovaných osob

Majetek je jedna věc, ale zdraví máme jen jedno. A v případě nehody může jít o mnohem více než jen o pokroucené plechy. Připojištění sice úrazu nedokáže zabránit, ale poskytne vám finanční podporu a zázemí, které umožní klidnou léčbu bez starostí o výpadek příjmů.

6. Připojištění zavazadel

Nejlepší je v autě bez dozoru nenechávat žádné věci, natož cenné. To se snadno řekne, ale v praxi hůře udělá. Třeba při vánočních nákupech nebo při cestě na dovolenou. Lepší je tedy být na nenechavce připraveni a připojistit si zavazadla.

7. Náhradní vozidlo a asistenční služby

Pomocná ruka se hodí – při nehodě, při poruše i v případě prasklé pneumatiky. Stejně tak auto, které vám zdarma půjčí, když to vaše bude nepojízdné. Myslete na to, když budete uzavírat povinné ručení.

Zdá se vám to příliš složité a říkáte si, že to určitě bude drahé? S nastavením dle vašich představ a požadavků vám pomůžeme a cena za povinné ručení včetně zvolených připojištění vás velmi mile překvapí. U nás a našeho povinného ručení vždy garantujeme kvalitu za nízkou cenu.

Proveďte si nezávazné nastavení a výpočet ceny povinného ručení v našem srovnávači. Nebo nám zavolejte ZDARMA na telefonní číslo 800 223 227 a naše telefonistky s vámi celou kalkulaci provedou. Zabere to jen pár minut a zároveň vám zodpoví všechny vaše dotazy. 

Sdílet příspěvek na: