Možnost parkování v garáži nebo na jiném krytém místě má stále velmi málo majitelů aut. A přitom zaparkované auto, je, kromě zlodějů a vandalů, nejsnadnějším cílem také pro jiné záškodníky –  přírodní živly. 

Co s tím?

Pořizovat si garáž není zrovna levné a často ani možné kvůli jejich nedostatku. Poručit větru a dešti také neumíme. A doufat, že poškozením od živlů se vašeho auta netýká, také není vhodné řešení. Neřešte tedy příčinu, ale chraňte se před následky.

POZOR není třeba havarijní pojištění. Před živly ochrání i připojištění k běžnému povinnému ručení. 

Jaké živly nás ohrožují?

Pokud vaše auto neparkujete v garáži nebo se nacházíte blízko povodňových oblastí řek, hrozí mu poškození od krupobití, povodní, záplav, blesku a dřevin poražených vichřicí. K těmto ohrožením je také možné přičíst poškození požárem, výbuchem, padajícími kameny ze skal, lavinou, nebo dokonce zemětřesením.

Připojištění proti riziku živelných škod

K povinnému ručením je možné připojit připojištění, které kryje škody způsobené zmíněnými živly. Vyplatí se nad ním přemýšlet nejen u nových vozů, ale i u starších. U nich už nejspíš nehrozí riziko odcizení, ale riziko živlů přetrvává.

Pozorně si však přečtěte smluvní podmínky, protože každá pojišťovna nemusí do pojistných události zařazovat všechny zmíněné příčiny. Je lepší tomu vždy věnovat několik minut navíc (nebo si nechat poradit), než být později překvapený. Roční připojištění stojí výrazně méně (pár stovek) než třeba měsíční pronájem garáže, která vás stejně neochrání například před povodní.

Jak postupovat při vzniklé škodě?

Jako u všech pojistných událostí si pro náležité oznámení pojistné události musíte připravit číslo pojistné smlouvy, přesné informace o vzniklé škodě (fotky atd.) a údaje o vozidle (typ vozidla, jeho typ, RZ a VIN). Vůz si nenechávejte opravit dříve, než si ho prohlédne odborník vyslaný pojišťovnou.

Zahraničí a pojistné události

Připojištění proti živlům je platné většinou pouze na území České republiky. Při cestě do zahraničí je dobré si k povinnému ručení sjednat i havarijní pojištění obsahující odpovídající pojištění proti živlům.

Větru a dešti skutečně neporučíme, a tak na ně buďme alespoň dobře připravení. Rádi vám s tím pomůžeme.

S výběrem vhodného připojištění proti živlům za bezkonkurenční cenu vám rádi a zdarma pomůžeme v rámci asistované kalkulace povinného ručení. Stačí se nám ozvat jedním z těchto způsobů:

  • zavolejte nám ZDARMA na číslo 800 223 227 (pondělí až pátek 8:30 až 17:00)
  • nechejte nám na sebe číslo zde a my vám sami ve vámi požadovanou dobu zavoláme
  • nebo vyhledejte a kontaktujte svého poradce Salve Finance.
Sdílet příspěvek na: