Obvykle stačí, aby odlétl kamínek od auta jedoucího před vámi, a prasklé nebo dokonce rozbité sklo je na světě.

Co s tím se podíváme v dalším díle našeho seriálu článků Jak poznat kvalitní povinné ručení. Je lepší k uhrazení škody na předním skle auta povinné ručení viníka, vaše havarijní pojištění nebo je zde i jiná možnost? K události nedošlo vaší vinou, a tak by se mohlo zdát, že povinné ručení viníka je na takovou škodu to pravé.

Nebývá to tak snadné

Pojišťovny podobné případy příliš neuznávají. Obvykle chybí jakýkoliv důkaz a druhý řidič se o všem dozví až ve chvíli, kdy ho informuje poškozený (pokud si vůbec všimnete, od jakého vozu kamínek odletěl a jaká je jeho registrační značka).

Rozhodně pomůže svědek, spolujezdec nebo kamera uvnitř vozidla. Ale ti nejsou vždy po ruce. V případě jejich nepřítomnosti vás zachrání už jen havarijní pojištění nebo připojištění k vašemu povinnému ručení. Co je lepší?

Havarijní pojištění nebo připojištění?

Havarijní pojištění takovou škodu samozřejmě hradí. Smlouva je ale zpravidla sjednaná s vyšší spoluúčastí, např. 5 % z pojistného plnění, ale minimálně 5 000 korun. Při využití havarijního pojištění je také nutné počítat se snížením bonusu a tedy zdražením pojistného pro příští období.

Proto se vyplatí sjednat si připojištění čelního skla k povinnému ručení. Nejlepší je si toto připojištění sjednat na všechna výhledová skla. Spoluúčast zde není vůbec, nebo je výrazně nižší. Pozor však na to, že se některá připojištění nemusí vztahovat na střešní okno nebo panoramatickou střechu. V případě, že něco z toho na svém voze máte, měli byste myslet i na to a dobře prostudovat pojistné podmínky.

Nenechte si zkazit den prasklým sklem u svého auta, mějte povinné ručení s připojištěním skel. Stojí to je pár set korun navíc. Když se vám potom taková nehoda stane, odvezete své auto do partnerského servisu, kde vám sklo zdarma vymění a nechají si poslat pojistné plnění od vaší pojišťovny. Nemusíte tak nic platit ze svého, ani řešit papírování s pojišťovnou. Tomu říkáme kvalitní povinné ručení.

Případů, kdy kamínek vymrštěný jiným vozidlem způsobí škodu na skle jiného vozidla, jsou ročně stovky. Chrání vás proti této situaci vaše povinné ručení nebo to necháváte osudu?

V rámci asistované kalkulace povinného ručení vám ZDARMA pomůžeme i s nastavením a oceněním připojištění skel právě vašeho auta. Stačí se nám ozvat jedním z těchto způsobů:

  • zavolejte nám ZDARMA na číslo 800 223 227 (pondělí až pátek 8:30 až 17:00)
  • nechejte nám na sebe číslo zde a my vám sami ve vámi požadovanou dobu zavoláme
  • nebo vyhledejte a kontaktujte svého poradce Salve Finance.
Sdílet příspěvek na: