Tento systém dokáže sám po dopravní nehodě zavolat pomoc a prostřednictvím GPS souřadnic ji přivést k místu havárie. Tento systém už není určen jen pro firemní auta, ale mohou ho využít i běžní řidiči.

Šestý smysl nejen zachraňuje životy, ale je to i skvělý zabezpečovací systém proti krádeži auta. V případě, že do auta někdo násilně vnikne, systém vniknutí ohlásí a asistenční služba neprodleně informuje majitele vozu a po společné dohodě informuje policii. Tak je mnohem větší naděje, že svůj ukradený vůz budete mít opět zpátky, je zde větší pravděpodobnost nalezení vozu.

Jak to vlastně funguje? V kabině vašeho vozu je namontovaný „voicebox“, který má dvě tlačítka. Jedno tlačítko je nouzové pro případ nehody a jeho stisknutí přivolá pomoc. Druhé tlačítko je poruchové, pro situaci, že došlo jen k obyčejné poruše vozu. Tlačítka vás spojí s asistenční službou Allianz. V případě velkého nárazu, tenhle systém vše zvládá sám, a v případě, že se posádka nehlásí se povolává i záchranná služba.

Řidič vozu v těžkých situacích tak nemusí složitě hledat a vytáčet číslo na asistenci. Tento systém umí zobrazit i historii jízdy, zjistí trasu, kde se auto přesně pohybovalo a kolik ujelo kilometrů.

Tento skvělý „Šestý smysl“ dnes nabízí 25 dealerů různých značek vozů, se kterými Allianz spolupracuje v pojištění vozidel a je možné ho získat jako standardní či nadstandardní výbavu vašeho automobilu.

 

Sdílet příspěvek na: